Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Opowieści warszawskie - blog

Witaj na naszym blogu! Artykuły, które znajdziesz poniżej przygotowują znani warszawscy przewodnicy, dziennikarze i nie tylko. Zabierzemy Cię w podróż po najpiękniejszych zakątkach miasta, zejdziemy z utartych szlaków i pokażemy miejsca unikatowe. Podpowiemy, jak zwiedzać Warszawę, żeby było smacznie, ciekawie i nieszablonowo. Zejdziemy z utartych szlaków i pokażemy unikatowe miejsca warte poznania. Zależy nam, byś zatęsknił za Warszawą! 

W każdą sobotę lipca i sierpnia, Rynek Starego Miasta wypełnia się ludźmi. Punktualnie o 19 na scenę wychodzi konferansjer, a chwilę potem rozlegają się dźwięki muzyki jazzowej. Darmowa impreza – Jazz na Starówce – odbywa się w tym miejscu co roku i właśnie świętuje swoje trzydziestolecie. 

Koniec wiosny i początek lata, to okres, na który czekają wszyscy smakosze by cieszyć się świeżymi owocami i warzywami. Czerwiec to przede wszystkim miesiąc truskawek, ale często już pod koniec miesiąca można kosztować wiśni i czereśni, a więc owoców, których smak wielu osobom kojarzy się z wakacjami.

W upalne dni najpopularniejszymi miejscami dla młodzieży i rodzin z małymi dziećmi są kompleksy basenowe, a największe z nich to Park Wodny Moczydło oraz Ośrodek Inflancka. Oprócz basenów rekreacyjnych oferują one zjeżdżalnie, wodne place zabaw, sztuczne rzeki czy kurtyny wodne. Na terenie Warszawy w sezonie wakacyjnym czynne są również mniejsze ośrodki kąpielowe m.in. na Szczęśliwicach czy Wale Miedzeszyńskim.

1 sierpnia to wyjątkowy dzień dla stolicy Polski. Co roku, punktualnie o godzinie 17.00, życie w ruchliwej metropolii zamiera. Na minutę zatrzymuje się miejska komunikacja, stają samochody i przechodnie, a w powietrzu rozlega się wycie syren. Warszawiacy oddają hołd bohaterom wydarzenia z czasów II wojny światowej.

Warszawa to miasto, które kryje wiele niezwykłych historii, a dzielnica Muranów jest tego najlepszym przykładem. Zapraszam na spacer, w trakcie którego odkryjesz wyjątkowe miejsce w stolicy. Spacery w stylu slow, czyli lepsze poznanie konkretnego fragmentu miasta to idealny sposób na zanurzenie się w historii i zieleni Muranowa. 

Wystawy interaktywne i immersyjne robią furorę na całym świecie – także Warszawa ma swoją nowoczesną stronę, której warto przyjrzeć się z bliska. Ekspozycje nie ograniczają się jedynie do prezentowania dzieł sztuki, ale dzięki nowym technologiom stają się wciągającą opowieścią, której jesteśmy aktywną częścią.