Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Parkowanie w Warszawie

W Warszawie strefy płatnego parkowania niestrzeżonego znajdują się w kilku dzielnicach: w Śródmieściu, na Woli, Mokotowie, Ochocie, Żoliborzu, Pradze Północ oraz Pradze Południe. Mapę oraz szczegółowy wykaz ulic objętych płatnym parkowaniem znajdziesz na stronie zdm.waw.pl.
Strefy płatnego parkowania niestrzeżonego obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 (z wyłączeniem dni: 2 maja, 24 i 31 grudnia). W soboty, niedziele i dni świąteczne parkowanie jest bezpłatne.

  • pierwsza godzina: 4,50 PLN
  • druga godzina: 5,40 PLN
  • trzecia godzina: 6,40 PLN
  • czwarta i każda kolejna godzina: po 4,50 PLN

Minimalna opłata za postój wynosi 0,50 zł, co równa się 10-minutowemu postojowi.

Za parkowanie możesz zapłacić w parkomacie (płatność możliwa bilonem oraz kartą) lub za pomocą systemu płatności mobilnych. Służą do tego trzy aplikacje: MobiParking, moBILET oraz Flowbird.
Szczegółowe informacje dotyczące opłat za postój w strefach płatnego parkowania znajdziesz również na stronie zdm.waw.pl.

Brak wniesienia opłaty za postój samochodu w strefie płatnego parkowania może skutkować nałożeniem opłaty dodatkowej w wysokości 300 PLN.

 

W strefie płatnego parkowania znajdują się specjalnie oznaczone miejsca postojowe, tzw. koperty dla pojazdów osób z niepełnosprawnością, które posiadają specjalną Kartę Parkingową.

Na podstawie Karty Parkingowej, umieszczonej za przednią szybą pojazdu, parkowanie na kopertach jest bezpłatne. Więcej informacji znajdziesz na stronie zdm.waw.pl.

 

W Warszawie znajduje się kilkanaście miejsc postojowych przeznaczonych dla autokarów turystycznych. Ich wykaz znajdziesz na stronie zdm.waw.pl.