Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Aplikacje mobilne

Aplikacja WARSAWPOLIS GUIDE to jeden kompletny, wirtualny przewodnik, który przeprowadzi Cię przez najciekawsze miejsca i atrakcje metropolii warszawskiej oraz zachęci do twórczej eksploracji regionu. Z aplikacją zwiedzisz znane i mniej znane atrakcje turystyczne Warszawy oraz Czosnowa, Góry Kalwarii, Halinowa, Karczewa, Kobyłki, Konstancina-Jeziorny, Legionowa, Lesznowoli, Marek, Milanówka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Otwocka, Podkowy Leśnej, Pruszkowa, Radzymina, Starych Babic, Sulejówka, Wołomina, Ząbek, Zielonki i Żyrardowa.

Nie wiesz jak dotrzeć do hotelu? Potrzebujesz informacji o połączeniach komunikacyjnych? Szukasz wydarzeń kulturalnych i sportowych? A może chcesz poprosić o interwencję służb porządkowych? Skorzystaj z aplikacji 19115!

W sezonie letnim korzystaj z systemu miejskich rowerów Veturilo. Dzięki aplikacji zlokalizujesz na mapie najbliższe stacje i będziesz mieć stały dostęp do swojego konta. Rower wypożyczysz korzystając z terminala znajdującego się przy stojakach.

Podróżuj po Warszawie korzystając z wygodnej sieci transportu miejskiego. Aplikacja wyszuka dla Ciebie dogodne połączenia i przedstawi aktualne rozkłady jazdy. Do celu trafisz bez problemu dzięki wbudowanej nawigacji GPS.

Aplikacja przybliżająca dzieciom zabytki, historię i legendy stolicy. Dzięki niej dowiesz się gdzie mieszkał Bazyliszek, jak odszyfrować rebus na drzwiach Pałacu na Wyspie, gdzie powiewała flaga Polski w trakcie Powstania Warszawskiego oraz skąd się wzięła tradycja pielgrzymek warszawskich.

Spacery, gry miejskie, quizy, filmy i zdjęcia – aplikacja Wasza Warszawa w interesujący i angażujący sposób przybliży Ci codzienność mieszkańców Warszawy i jej historię od odzyskania niepodległości do 1989 roku.

Dzięki aplikacji poznasz historię miejsc, które upamiętniają Powstańców Warszawskich i mieszkańców walczącej stolicy. Archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego oraz nagrania z audiodeskrypcją pozwolą poznać losy ludzi żyjących w okupowanej Warszawie. Geolokalizacja ułatwi Ci poruszanie się po mieście i odnalezienie poszczególnych obiektów.

Poznaj ciekawostki związane z architekturą Warszawy XX wieku. Wybierz jeden z 7 tematów i zaplanuj spacer dzięki interaktywnej mapie. Aplikacja działa także w trybie offline.