Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Taylor Swift w Warszawie – przewodnik dla fanów

Witajcie w Warszawie! W stolicy Polski czeka na Was najmłodsza, wpisana na listę UNESCO Starówka, niezliczone restauracje z wielonarodową kuchnią, naturalne piaszczyste plaże oraz mnóstwo innych atrakcji. Jesteśmy pewni, że koncerty na Stadionie PGE Narodowym rozgrzeją Wasze serca, a pobyt w stolicy Polski dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń. Poniżej znajdziecie niezbędne informacje, które pomogą Wam w spędzeniu wolnego czasu w naszym mieście.

Tak się składa, że pierwszy z koncertów Taylor Swift odbywa się w dniu, w którym obchodzimy rocznicę niezwykle ważnego wydarzenia z naszej historii. 80 lat temu żołnierze polskiej konspiracyjnej armii stanęli do walki z niemieckim wojskiem okupującym Polskę w czasie II wojny światowej. Powstanie Warszawskie, bo nim mowa, trwało ponad dwa miesiące i przeszło do historii jako największy bojowy akt oporu w Europie.

Aby oddać hołd jego bohaterom, 1 sierpnia o godzinie 17.00 na minutę zatrzyma się miejska komunikacja, w całym mieście rozlegnie się wycie syren, a warszawiacy chwilą ciszy uczczą pamięć poległych. W głównych punktach miasta, również w pobliżu Stadionu PGE Narodowy, gromadzą się w tym czasie tysiące osób z płonącymi na czerwono flarami. Serdecznie prosimy Was o uszanowanie tej chwili, a jeśli tak podyktuje Wam serce, zatrzymanie się w geście solidarności. W tym i w kolejnych dniach w miejscach związanych z Powstaniem odbywa się wiele innych uroczystości.

Na Stadion PGE Narodowy najłatwiej dojechać metrem M2 do stacji Stadion Narodowy (kierunek Bródno). Przy błoniach stadionu zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, a mostem Poniatowskiego kursują tramwaje i autobusy.

Po zakończeniu koncertu most Poniatowskiego i Aleje Jerozolimskie na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a zostaną zamknięte dla ruchu. W takiej sytuacji do centrum najlepiej wrócić metrem lub pieszo przez most.
Dodatkowo w dniu 1.08.2024 r., ze względu na odbywające się zgromadzenia publiczne i wstrzymany ruch komunikacji w centrum Warszawy w godzinach 16.00-17.30, rekomendujemy dojazd na Stadion PGE Narodowy metrem M2.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Co robić w Warszawie w wolnym czasie