Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Stadion PGE Narodowy

Najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Polsce, a także jeden z symboli Warszawy, wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Znajduje się w miejscu historycznego Stadionu X-lecia, który od połowy lat pięćdziesiątych gościł najważniejsze wydarzenia sportowe: międzypaństwowe mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej, finały Pucharu Polski w piłce nożnej, Derby Warszawy, Wyścig Pokoju, a także wielkie propagandowe wiece. Po upadku PRL-u w 1989 roku wokół korony, a potem także na okolicznych błoniach działał „Jarmark Europa” – gigantyczne targowisko.

Jeśli chcesz poznać stadion od środka, wejść do szatni, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywał się Cristiano Ronaldo czy też obejrzeć stary tunel zawodniczy skorzystaj z jednej z kilku tras zwiedzania, między innymi: „Znani i lubiani”, ”Poczuj się jak VIP”, „Dotknij historii” oraz „Piłkarskie emocje”.

Obecnie odbywają się tu nie tylko mecze ale też inne imprezy sportowe oraz różne wydarzenia rozrywkowe, np.: festiwal foodtrucków czy Piknik Naukowy, jak również koncerty gwiazd światowego formatu – występowali tu Rolling Stones, AC/DC, Madonna, Depeche Mode, Ed Sheeran czy Coldplay.

Nocą stadion mieni się na biało-czerwono – w kolorach polskiej flagi.

Stadion PGE Narodowy, na pierwszym planie Rondo Waszyngtona, jedzie tramwaj, autobus, samochody, w tle centrum Warszawy, zieleń, słoneczny dzień, lato.
Stadion PGE Narodowy, fot. m.st. Warszawa, PZ Studio Zbigniew Panów