Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Bary i restauracje z widokiem na Warszawę

Słynny taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki to nie jedyne miejsce, skąd możesz podziwiać panoramę Warszawy. Poniżej znajdziesz listę lokali, w których napijesz się, zjesz, potańczysz, czy posłuchasz koncertu na żywo delektując się warszawskim skylinem. Są wśród nich luksusowe koktailbary na dachach hoteli, restauracje rekomendowane przez przewodnik Michelin, a nawet kawiarnia z muzyką Chopina. Świetnie sprawdzą się na randkę, spotkanie biznesowe czy wyjście z rodziną lub znajomymi.
Na dwóch talerzach leży ciasto, obok stoją szklanki z napojami, w tle widok na nowoczesne budynki w centrum Warszawy, dzień.

Najwyżej położony bar w Polsce o eleganckim, nieco industrialnym wnętrzu. Łatwo do niego trafić – znajduje się na ostatnich kondygnacjach „szklanego” wieżowca Marriott, naprzeciwko dworca kolejowego Warszawa Centralna. Z okien baru obejrzysz wschodnią i północną część miasta. Oglądany stąd Pałac Kultury wygląda jakby był na wyciągnięcie ręki. Dzięki wczesnej godzinie otwarcia zjesz tutaj lunch.

Godziny otwarcia

poniedziałek-niedziela 13.00-01.00

Podniebny koktajlbar z zewnętrznym tarasem na szczycie jednej z wież The Warsaw Hub. Sprawdź, jak smakują drinki o nazwach najwyższych drapaczy chmur na świecie, spożywane na wysokości 86 metrów. Aby potańczyć, przyjdź tu w sobotę lub niedzielę, kiedy występują tu na żywo ciekawi muzycy. Bar jest dostępny tylko dla osób dorosłych.

Godziny otwarcia

poniedziałek-niedziela 18.00-01.00

Kawiarnia uruchamiana w sezonie letnim na dachu jednej z pierwszych modernistycznych kamienic w Warszawie. Przed wojną mieszkali w niej m.in. prezydent Stanisław Wojciechowski i Roman Dmowski. Dziś mieści się w niej butikowy hotelik znany z organizowanych regularnie koncertów z muzyką Chopina na żywo. W lecie możesz posłuchać ich racząc się kawą lub ciastkiem, jednocześnie podziwiając panoramę Warszawy.

Godziny otwarcia

poniedziałek-niedziela 14.00-22.00

Restauracja położona na przedostatnim piętrze ekskluzywnego domu towarowego, rekomendowana przez przewodnik Michelin. Skosztujesz w niej potraw kuchni międzynarodowej. Zarówno z wnętrza, jak i z otwieranego latem tarasu, możesz podziwiać wspaniałe widoki na Warszawę. W weekendy w godzinach 12.00-18.00 na najmłodszych czekają gry i zabawy pod opieką profesjonalnych opiekunek.

Godziny otwarcia

poniedziałek-sobota 12.00-22.00

niedziela 12.00-18.00

Znajduje się na niewielkim tarasie na poziomie drugiej kondygnacji zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle. Trafisz do niego ze strefy Beauty Hall mieszczącej salony kosmetyczne. Ze względu na niewielką liczbę stolików rozważ wcześniejszą rezerwację. Kameralna atmosfera i piękny widok na prawobrzeżną część Warszawy – czego chcieć więcej?

Godziny otwarcia

czwartek 16.00-22.00

piątek 16.00-24.00

sobota 14.00-24.00

niedziela 14.00-22.00

Stylowy koktajlbar działający na dachu wieżowca Varso 1, w sąsiedztwie najwyższego drapacza chmur w UE – Varso Tower. Od krańca budynku oddziela go jedynie potężna szyba. Zobacz, jak z wysokości 80 metrów wyglądają stołeczne wieżowce, nieco oddalone Rondo Dmowskiego czy daleka Wola. Wieczorami regularnie przygrywa tu DJ. Ten stylowy koktajlbar pod gołym niebem odwiedzisz tylko w sezonie. Przed wizytą upewnij się, czy jest czynny, gdyż zależy to od pogody.

Godziny otwarcia

niedziela-czwartek 16.00-24.00

piątek-sobota 16.00-01.00

(sezonowy, otwarty podczas ładnej pogody)

Klub nocny położony na 27. piętrze Atlas Tower, uznany przez przewodnik turystyczny „Big 7 Travel” za jeden z 50 najciekawszych barów w Europie. Czynny w weekendy. W piątki i soboty imprezy taneczne trwają do białego rana. Latem możesz powitać tu wschód słońca z Warszawą w tle.

Godziny otwarcia

piątek-sobota 23.00-5.00, wstęp 40 zł (dress code: wieczorowy)

niedziela 18.00-24.00, wstęp 20 zł (dress code: smart casual)

Bar na ostatnim piętrze designerskiego hotelu polskiej marki Puro, wyróżniającego się wieloma warszawskimi akcentami. Roztacza się z niego piękny widok na warszawskie centrum z dominującym po środku Pałacem Kultury. Skosztujesz tu drinków o nazwach obrazów znanych polskich malarzy.

Godziny otwarcia

poniedziałek-niedziela 9.00-01.00

Restauracja rekomendowana przez przewodnik Michelin, położona na 6. piętrze hotelu Warszawa. Zjesz w niej dania kuchni europejskiej przygotowywane na oczach gości. Jeśli nie jesteś pewien, które z nich wybrać, zamów złożone z pięciu dań menu degustacyjne. Z tarasu widokowego, biegnącego wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej, obejrzysz panoramę Warszawy.

Godziny otwarcia

środa-niedziela 12.00-23.00