Punkty widokowe
Położenie Warszawy na płaskim terenie Niziny Mazowieckiej sprawia, iż brakuje tu naturalnych punktów, z których można podziwiać miejską panoramę. Aby jednak spojrzeć na Warszawę z góry, można skorzystać ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych (np. 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki lub wieża Muzeum Powstania Warszawskiego) bądź też wspiąć się na jedno ze sztucznych wzniesień (np. Kopiec Czerniakowski).
Kopiec Powstania Warszawskiego
Sztuczne wzniesienie (120 m) usypane po wojnie z gruzów zniszczonej Warszawy. Na jego szczycie znajduje się pomnik Polski Walczącej, do którego można dotrzeć po 400 stopniach. W czasie kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego (1944 r.) na szczycie Kopca płonie ogień na pamiątkę dramatycznego zrywu mieszkańców Warszawy przeciwko hitlerowskim okupantom.
- ul. Bartycka
Centrum Nauki Kopernik – ogród na dachu
Otwarty od maja do października dach Centrum Nauki Kopernik to trochę inna planeta. Spaceruj rozgrzanymi przez słońce alejkami i podziwiaj kilkadziesiąt posadzonych tu ciepłolubnych gatunków roślin. Sięgnij też wzrokiem dalej i zachwyć się zielonym wiślanym brzegiem stworzonym przez naturę.
- ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Muzeum Historii Polski
Taras widokowy na dachu Muzeum to idealne miejsce, aby podziwiać panoramę Warszawy i malowniczą Wisłę. Otwarty dla wszystkich, bez potrzeby kupowania biletu, stanowi doskonały punkt do podziwiania miasta z zupełnie nowej perspektywy. Zajmujący imponującą powierzchnię 1950 m² taras jest idealnym miejscem na relaks, odpoczynek i chwilę wytchnienia w otoczeniu historycznych budowli i współczesnej architektury stolicy.
- ul. Gwardii 1
Fabryka Czekolady E.Wedel
Z tarasu na dachu Fabryki Czekolady E.Wedel możesz podziwiać wyjątkowy widok na centrum Warszawy, stadion PGE Narodowy, zielony Park Skaryszewski oraz Jeziorko Kamionkowskie. Wejdziesz tam w ramach biletu na zwiedzanie muzeum, więc przy okazji poznasz historię najsłodszej fabryki w mieście.
- al. Emila Wedla 5
Forest
Aby podziwiać wspaniałą panoramę Starych Powązek na tle wieżowców Warszawy, koniecznie wybierz się na dach budynku Forest, wzniesiony w miejscu dawnej fabryki koronek. Taras jest otwarty codziennie od marca do końca października w godzinach 6-21. Najpiękniejsze widoki rozpościerają się pod koniec października, gdy drzewa na Starych Powązkach przybierają kolor żółty i złoty.
- ul. Burakowska 14
Most Gdański
Malowniczy, dwupoziomowy Most Gdański sam w sobie jest wielką atrakcją. Gdy jednak staniesz na jego praskim końcu i spojrzysz w kierunku Wisły, Twoim oczom ukaże się cudowny obraz namalowany prze naturę i człowieka. Na jego pierwszym planie znajduje się Wisła i bulwary, a w tle Starówka i drapacze chmur.