Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Planetarium Centrum Nauki Kopernik

Najodleglejsze zakątki kosmosu, głębia wulkanów, początki życia na Ziemi, zwierzęta zamieszkujące oceaniczne głębiny, niewidzialne gołym okiem mikroorganizmy oraz stworzenia sprzed milionów lat są tu na wyciągnięcie ręki. Trwające około godziny seanse, przygotowane zarówno dla małych jak i dużych, wyświetlane są na ekranie sferycznym, który otacza widownię ze wszystkich stron. Dzięki specjalnemu optycznemu projektorowi na nieboskłonie pojawia się 20 milionów gwiazd, wśród których zobaczysz m.in. Drogę Mleczną. Z bohaterami filmów odwiedzisz odległe planety, poszukasz przejawów życia w kosmosie lub wybierzesz się z dziećmi w podróż kartonową rakietą po Układzie Słonecznym. Najmłodszych ucieszy dedykowany im film, zaś fanów muzyki zainteresują pokazy muzyczno-laserowe (m.in. z muzyką Pink Floyd) oraz koncerty, którym towarzyszą projekcje wyświetlane na kopule.

Po seansie obejrzyj wystawę „Patrz: Ziemia”, zrób sobie zdjęcie w skafandrze astronauty lub wyjrzyj przez okno stacji kosmicznej.

Bulwary wiślane, po lewej stronie Planetarium Centrum Nauki Kopernik, ludzie odpoczywają na leżakach, spacerują, jeżdżą na rowerach, w tle Wisła i prawy brzeg rzeki, zieleń, dzień, lato.
Bulwary Wiślane, Planetarium Niebo Kopernika, fot. Filip Kwiatkowski