Praga wzdłuż i wszerz
Zaczynamy nasz spacer po Warszawie na ulicy Targowej przed Muzeum Pragi. Stary budynek mieści historię często pomijanej części miasta i dlatego turyści lub nawet mieszkańcy Warszawy, którzy mogą nie mieć pojęcia o długiej historii dzielnicy, powinni je odwiedzić. Muzeum jest większe niż wygląda, wliczając piwnice pod ulicą, i na koniec zwiedzania wyłaniamy się z tunelu do niepozornego budynku zawierającego część żydowskiej historii Pragi.
Następnie idziemy na południe i znajdujemy się w sercu Kamionka – pełnego pozostałości dawnych czasów między nowoczesnymi konstrukcjami. Znajdziecie tu neon „Dworzec kolejowy Chodzież”, ale pociąg który stoi nieopodal na torze jest jedynie pomnikiem. To ekspozycja w postindustrialnym Soho Factory, w którym są także designerskie sklepy i restauracje.
W pobliżu znajdujemy starą fabrykę cegieł, kiedyś obsługiwaną przez kolej. Dzisiaj to Muzeum Neonów – kolekcja autentycznych reklam z czasów komunistycznych. Neon był wtedy futurystyczną technologią i wystawa opowiada historię wzlotu i upadku marzenia o oświetlonym mieście, o którym mało Warszawiaków pamięta.
Dalej na południe zostawiamy fabryki za sobą i wchodzimy do Parku Skaryszewskiego. Widzimy łodzie nad jeziorem, ptaki i wiewiórki wśród drzew oraz ludzi cieszących się spokojem i ciszą z dala od zgiełku miasta. Po drugiej stronie wody można zobaczyć fabrykę czekolady Wedla, która działa tu już prawie sto lat.
Wreszcie kończymy nasz spacer po Pradze na ulicy Francuskiej. To miejsce jest dobrze znane z wyboru kawiarni i restauracji, jest więc doskonałe dla podróżnych chcących odpocząć po zwiedzaniu miasta. Ulica jest porośnięta drzewami i w cieplejszych miesiącach goście siedzą na zewnątrz każdego budynku.