Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Tor wyścigów konnych Służewiec

Dwa tory, trzy trybuny, tunel łączący padok z siodlarnią i częścią hodowlaną oraz kilkaset przebywających tu na stałe koni, a to wszystko w otoczeniu zieleni. Znakomite gonitwy i niepowtarzalna atmosfera przyciąga w weekendy nie tylko rzesze warszawiaków, ale także turystów z kraju i z zagranicy.

Wyścigi odbywają się od kwietnia do listopada, jeśli jednak chcesz przeżyć prawdziwe emocje wybierz się na jedną z kilku najważniejszych gonitw, jak rozgrywane w pierwszą niedzielę lipca Derby, Dzień Arabski czy jesienną, sięgającą tradycjami XIX wieku, Wielką Warszawską. Wyniki tej ostatniej często przesądzają o przyznaniu na koniec sezonu prestiżowego tytułu Konia Roku. Czujesz już te emocje? Dołącz do tłumu graczy oglądających konie prezentowane przed biegiem na placu, zapisz numer i imię swojego faworyta, a następnie zaryzykuj.

Najważniejszym wyścigom towarzyszą konkursy na najlepszy strój z epoki czy najpiękniejszy kapelusz. Pamiętaj, że na trybunie honorowej panuje dress code. Może zechcesz wystartować ze swoją stylizacją, pamiętaj jednak, że konkurencja jest tu równie ostra jak na torze. A, i koniecznie zabierz ze sobą lornetkę.

Tor Wyścigów Konnych Służewiec, gonitwa koni, w tle drzewa, w górze lecą dwa ptaki, słoneczny dzień, lato.
Tor Wyścigów Konnych Służewiec, fot. m.st. Warszawa