Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Narodowe Muzeum Techniki

W tym odnowionym muzeum, działającym od lat 50. XX wieku w Pałacu Kultury i Nauki, swoje ulubione miejsce znajdzie wielu fanów techniki, motoryzacji i komputerów. Wejdź zatem do środka i zachwyć się dziełami ludzkich rąk i umysłu. Już przy wejściu zobaczysz ikonę motoryzacji, słynnego Forda T – pierwszego masowo produkowanego modelu samochodu.

Wewnątrz znajdują się dwie wystawy:
– „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem”, która przedstawia środki transportu, od tych napędzanych silnikiem parowym, poprzez kolejne wynalazki służące przemieszczaniu się: statki, motocykle, samochody, samoloty. Twój zachwyt na pewno wzbudzi unikalna kolekcja motocykli ustawionych na półkach po sam sufit sali.
– „Historia komputerów. Liczy się!” – cofnie Cię kilka dziesięcioleci, do czasu pierwszych komputerów i maszyn liczących, i poprowadzi przez ich rozwój do czasów obecnych. Oglądając niesamowite i pięknie zaprojektowane komputery przekonasz się, jak błyskawiczny postęp dokonał się w dziedzinie elektroniki.

Muzeum Techniki to wspaniałe miejsce na rodzinną wyprawę do świata technologii.

Wysokie pomieszczenie. Po lewej stronie na białym rusztowaniu stoją motocykle, po prawej stronie metalowe części. W głębi widać samochody oraz kilka osób.
Narodowe Muzeum Techniki, fot. Filip Kwiatkowski