Warszawa - Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy - Strona główna
Nagroda: European Best Destination 2023

Multimedialny Park Fontann

Położony u stóp Starego Miasta od maja do końca września zapewnia ochłodę mieszkańcom i turystom. Odwiedź go w upalny dzień lub wpadnij wieczorem w weekend żeby obejrzeć spektakularne show światła, dźwięku i wody. Na wodnym ekranie z mgły rozproszonej nad wodą obejrzysz animowaną opowieść nawiązującą do historii Warszawy i jej legend. Towarzyszą jej światła laserów i ruch kilkumetrowych słupów wody wznoszących się w rytm muzyki, podświetlonych kolorowymi reflektorami. Aby podziwiać widowisko najlepiej usiądź na trawiastej skarpie.

Pokazy odbywają się w każdy piątek i sobotę w maju, czerwcu i lipcu o godz. 21.30, w sierpniu o godz. 21.00, a we wrześniu o godz. 20.30.

Zimą zamiast wody tańczą strumienie światła – w weekendy główna fontanna zmienia się w wielokolorową animowaną rzeźbę, a pokazom towarzyszą świąteczne utwory muzyczne.
Najmłodszych ucieszy znajdujący się nieopodal wodny plac zabaw, gdzie w upalne, letnie dni można bez przeszkód pluskać się w wodzie tryskającej bezpośrednio z podłoża.

Park powstał z okazji 125-lecia miejskich wodociągów o czym przypomina ławeczka Williama Heerleina Lindleya, projektanta sieci kanalizacyjnej w Warszawie otwartej w 1886 roku.

Wieczorny pokaz świetlno-dźwiękowy w Multimedialnym Parku Fontann, kolorowo podświetlone fontanny, ludzie oglądający pokaz, w tle na skarpie podświetlone kościoły na Nowym Mieście, lato.
Multimedialny Park Fontann, fot. m.st. Warszawa