fb pixel

Big City Life, czyli spacer pomiędzy warszawskimi wieżowcami

Okolice Ronda Daszyńskiego w ciągu ostatnich kilku lat stały się biznesowym zagłębiem Warszawy z licznymi strzelistymi wieżowcami i nowoczesną infrastrukturą. To miejsce pracy tysięcy warszawiaków potrafi zaskoczyć wieloma ciekawymi „perełkami” ukrytymi pomiędzy budynkami.

Spacer rozpoczynamy od Placu Europejskiego z umieszczonym w centralnej jego części podświetlanym napisem: „Kocham Warszawę”, na który z pewnością zwrócą uwagę szczególnie wielbiciele pamiątkowych zdjęć.

Następnie kierujemy się ulicą Łucką do Muzeum Fabryki Norblina z eksponatami rozłożonymi na terenie całego kompleksu. Znajdziemy tam gotowe wyroby jak np. elementy zastawy stołowej wytwarzane w dawnych zakładach, a także autentyczne maszyny.

Znajdujemy się na terenie dzielnicy Wola, a spacerując po jej ulicach nie można zapominać o wojennej historii tej dzielnicy. Jednym ze świadków historycznych wydarzeń jest zabytkowa kamienica przy ulicy Waliców 14. W czasie wojny zamieszkiwał ją poeta Władysław Szlengel, a w okresie Powstania Warszawskiego znajdowała się tam barykada. Na jej bocznej ścianie widnieje słynny mural „kamień-i-co”.

Ostatnim punktem naszego spaceru jest „Pokój na lato”. To letni, zielony pawilon, znajdujący się u podnóża Muzem Powstania Warszawskiego. Można tam wziąć udział w licznych warsztatach, koncertach i innych wydarzeniach kulturalno – rekreacyjnych.

Autor propozycji trasy i zdjęć: Aleksandra Gaik-Nojszewska
Wewnętrzny dziedziniec Fabryki Norblina. Między dwoma białymi, piętrowymi budynkami stoliki restauracyjne z kolorowymi krzesłami. Pojedyncze zielone drzewka i kwiaty w doniczkach. Słoneczny dzień, lato.
Fabryka Norblina, fot. Aleksandra Gaik Nojszewska